O projekcie

#Zsquad – Szkolny Akcelerator Sukcesu w Biznesie to inicjatywa, którą uruchomiło dla swoich uczniów II LO im. Ks. J. Twardowskiego w Oleśnicy przy współpracy ze spółkami z wrocławskiej grupy kapitałowej WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. Celem projektu jest pomoc młodemu pokoleniu we właściwym zrozumieniu i przygotowaniu się do kariery w szeroko pojętym biznesie oraz nowoczesnej przedsiębiorczości.

Wybrane możliwości dla uczniów w ramach projektu #Zsquad:

cykl czterech wykładów poświęconych kluczowym obszarom odpowiedzialnego i efektywnego biznesu;

wsparcie finansowe w formie trzech rocznych stypendiów;

refinansowane zajęcia dodatkowe z dziedzin pożądanych na rynku pracy takich jak: programowanie (prowadzone przez praktyków z rynku IT), matematyka i nauki społeczne;

staż w spółkach grupy wraz z możliwością sfinansowania i menedżerskiego wsparcia realizacji najciekawszego pomysłu na biznes, który zgłoszą zainteresowani uczniowie.

W ramach kolejnych spotkań, praktycy biznesowi związani z działalnością spółek z grupy będą dzielić się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami dla uczniów. Program spotkań obejmuje cztery kluczowe obszary, których wspólną cechą jest definiująca je literka „Z”: Z jak Zaangażowanie, Z jak Zespół, Z jak Zasięg, Z jak Zarabianie.

Obszary merytoryczne zostały starannie dobrane tak, aby ostatecznie złożyć się na bardzo praktyczną wiedzę, która realnie wesprze młodzież szkolną w mądrym i skutecznym wejściu na rynek pracy, a szczególnie polskiej przedsiębiorczości.

Zarówno forma, jak i starannie dopasowane wsparcie komunikacji w ramach projektu zostały dopasowane do młodzieży i przygotowane tak, aby uzyskać maksymalne zaangażowanie uczniów w zaplanowany proces.

Facebook

Twitter